جمعه ٣١ فروردين ١٤٠٣
اخبار > آغاز اجرای طرح آمارگیری نیروی کار در اردبیل همزمان با کشور


  چاپ        ارسال به دوست

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی اردبیل خبر داد؛

آغاز اجرای طرح آمارگیری نیروی کار در اردبیل همزمان با کشور

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: همزمان با سراسر کشور طرح آمارگیری از نیروی کار در استان اردبیل نیز آغاز شد.
به گزارش حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل، موسی عبادی اظهار کرد: اشتغال و بیکاری از جمله موضوعات اساسی اقتصاد هر کشوری است به گونه‌ای که افزایش اشتغال و کاهش بیکاری به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی جوامع تلقی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری یکی از شاخص‌هایی است که برای ارزیابی شرایط اقتصادی کشور و استان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: هدف طرح طرح آمارگیری نیروی کار جمع آوری اطلاعات لازم برای بررسی وضعیت اشتغال و بیکاری افراد جامعه است، دقت و صحت این اطلاعات، با ارائه تصویر صحیحی از وضعیت بیکاری در جامعه سبب ارتقای کیفیت نتایج آمارگیری می شود و در نهایت امکان برنامه ریزی بهتر برای کاهش میزان بیکاری کشور و بهبود شرایط زندگی مردم را فراهم می کند.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل هدف نهایی طرح آمارگیری نیروی کار را شناخت ساختار و وضعیت جاری نیروی کار و تغییرات آن دانست و تصریح کرد: این هدف از طریق «برآورد شاخص‌های فصلی و سالانه نیروی کار در سطح کل کشور»، «برآورد تعداد سالانه در سطح کل کشور و استان‌ها»، «برآورد تغییرات فصلی و سالانه شاخص‌های نیروی کار در سطح کل کشور و استان‌ها» و «برآورد تغییرات سالانه‌ی شاخص‌های نیروی کار در سطح استان‌ها» تامین می‌شود.
عبادی ادامه داد: این طرح در سومین هفته کامل ماه دوم هر فصل به مدت 14 روز همزمان با سایر استان‌ها با مراجعه به خانوارهای شهری و روستایی در نمونه‌هایی از جامعه هدف و شناسایی افراد ۱۵ ساله و بیشتر و تکمیل پرسشنامه طرح طبق تعاریف و مفاهیم در هفته مرجع آن صورت می‌گیرد .
وی اضافه کرد: اجرای فصل زمستان این طرح از 21 بهمن ماه با مراجعه به نمونه‌های جامعه هدف شامل 128 خوشه شهری و روستایی ۱۲ خانواری و اعضای این خانوارها طبق تعریف، شروع خواهد شد و تا تاریخ چهارم اسفندماه ادامه خواهد داشت.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل اظهار کرد: نتایج این طرح به صورت فصلی و سالانه در قالب شاخص‌های عمده بازار کار جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر، شامل «نرخ مشارکت اقتصادی، نسبت اشتغال، نرخ بیکاری و سایر شاخص‌های نیروی کار» از طرف مرکز آمار ایران منتشر می‌شود.
عبادی خاطرنشان کرد: از عموم خانوارهایی که در اجرای این طرح به عنوان نمونه انتخاب شده اند می خواهیم که در اجرای این طرح با ماموران آمارگیر اعزامی، همکاری لازم را به عمل آورند.


٠٩:١٧ - شنبه ٢١ بهمن ١٤٠٢    /    شماره : ٢٧٩٥    /    تعداد نمایش : ٨٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 832095
 بازدید امروز : 291
 کل بازدید : 2212021
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/4688

 

تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان اردبیل بوده و استفاده از  مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.