پنج شنبه ٣١ خرداد ١٤٠٣
اخبار > خون شهدا، نگهبان و پاسدار انقلاب اسلامي است/ دپيلماسي عزتمندانه شهيد رئيسي، اقتدار بين‌المللي نظام را دوچندان كرد


  چاپ        ارسال به دوست

خون شهدا، نگهبان و پاسدار انقلاب اسلامي است/ دپيلماسي عزتمندانه شهيد رئيسي، اقتدار بين‌المللي نظام را دوچندان كرد

مراسم گراميداشت ياد و خاطره رئيس‌جمهور شهيد آيت‌الله سيد ابراهيم رئيسي و همراهان شهيد ايشان، روز يكشنبه ۶ خردادماه در سازمان برنامه و بودجه كشور برگزار شد.

به گزارش مركز روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، دكتر «داود منظور»، معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور، در اين مراسم گفت: شجره طيبه انقلاب و نظام جمهوري اسلامي، نيازمند آبياري با خون شهدا است و خون شهيدان دفاع مقدس، امنيت، مقاومت، مدافعان حرم، سلامت و در نهايت، شهيدان خدمت به‌ويژه رئيس‌جمهور شهيد آيت‌الله سيد ابراهيم رئيسي و همراهان ايشان، نگهبان و پاسدار انقلاب اسلامي است.
دكتر منظور با بيان اينكه همه شهيدان، مقام والايي دارند و چراغ راهي هستند كه مسير را براي مردم روشن مي‌كنند، افزود: فقدان شهيدان عالي‌مقام و برجسته‌اي همچون سردار حاج قاسم سليماني و آيت‌الله سيد ابراهيم رئيسي، مصيبت بزرگي براي كشور و انقلاب اسلامي است و اين شهيدان بزرگوار در حيات و ممات خود، منشاء خير و اثر براي اعتلاي پرچم اسلام و ايران بودند.
وي گفت: شهيد رئيسي، به تعبير رساي مقام معظم رهبري، يك انسان جامع‌الاطراف بود. ايشان يك عالم بزرگ ديني بود كه مدارج حوزوي را به خوبي و با وسعت و دقت تا رسيدن به درجه اجتهاد پشت سر گذاشته بود و در عين حال، تحصيلات دانشگاهي را نيز تا درجه دكتري در رشته فقه و حقوق خصوصي در مدرسه‌ عالي و دانشگاه شهيد مطهري زير نظر استادان برجسته، گذرانده بود.
رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور با اشاره به تخصص بالاي فقهي و حقوقي آقاي رئيسي و كتاب‌ها و مقالات علمي ايشان، گفت: تواضع بيش از حد آن شهيد بزرگوار، مانع از اين شد كه ابعاد علمي شخصيتي ايشان به جامعه معرفي شود.
دكتر منظور با بيان اينكه آقاي رئيسي به لحاظ مديريتي، يك مدير باكفايت، كارآمد، دقيق، جدي و پيگير بود، افزود: ايشان، باور عميقي به كار كارشناسي و بررسي همه‌جانبه موضوع‌هاي كشور داشت و تصميم‌هاي لحظه‌اي و بدون پشتوانه مطالعاتي و كارشناسي را بر نمي‌تابيد. از اين جهت، سازمان برنامه و بودجه را قوه عاقله دولت مي‌دانست و انتظار داشت اين سازمان، راهكارهاي دقيق و مطالعه شده‌اي براي حل مسائل كشور ارائه دهد.
معاون رئيس‌جمهور افزود: براساس تأكيد و مطالبه ايشان بود كه در دو سال گذشته، برنامه عملياتي تحقق شعارهاي اين دو سال توسط سازمان برنامه و بودجه، تهيه و در دولت تصويب شد. ايشان به صورت جدي، پيگير و ناظر بر اجراي اين برنامه‌ها بودند و حتي مي‌توان گفت وسواس داشتند كه آنچه به تصويب دولت مي‌رسد، حتما اجرا شود تا مردم شاهد آثار و نتايج نيكوي آن باشند.
وي با اشاره به تمركز و و توجه ويژه شهيد رئيسي نسبت به مسائل اقتصادي كشور، گفت: ايشان دائما مراقبت مي‌كرد كه متغيرهاي اقتصادي تحت كنترل باشد و برگزاري جلسات ستاد اقتصادي دولت به صورت مستمر و منظم، ناشي از همين دغدغه ايشان بود.
بهبود قابل توجه شاخص‌هاي اقتصادي در دولت شهيد رئيسي
رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور با بيان اينكه شاخص‌هاي اقتصادي در سه سال دولت آقاي رئيسي، بهبود قابل توجهي نسبت به سه سال دولت گذشته دارد، گفت: مأموريت ما اين است كه ميراث ارزشمند و دستاوردهاي دولت ايشان را به‌خوبي معرفي كنيم.
دكتر منظور افزود: آقاي رئيسي در مقابل هجمه‌هاي ناجوانمردانه‌اي كه از سوي برخي‌ها نسبت به او مي‌شد، سعه صدر بالايي از خود نشان داد و با اخلاق‌مداري و وفاي عهد نسبت به وعده‌ها، ميراث ارزنده‌اي را از خود به جا گذاشت.
وي گفت: در موضوع مسكن كه ايشان وعده ساخت چهار ميليون مسكن را در آغاز دولت مطرح كرد، اكنون با پيگيري‌هاي آن شهيد بزرگوار و تشكيل منظم جلسات شوراي عالي مسكن، به تعداد دو ميليون و ۶۰۰ هزار واحد مسكوني، زمين و تسهيلات اختصاص يافته و نهضت ملي مسكن به معني واقعي آن راه افتاده است.
معاون رئيس‌جمهور افزود: توجه ويژه آقاي رئيسي به احياي شوراهاي عالي در حوزه‌هاي آب، مسكن، سلامت، محيط زيست، آسيب‌هاي اجتماعي، جوانان، جمعيت و موارد مشابه، نشان از كفايت مديريتي ايشان براي بهره‌گيري از تمام ظرفيت‌هاي قانوني و مديريتي كشور در جهت ايجاد تغييرات مثبت و اميدآ‏فرين كشور داشت. آقاي رئيسي، نخستين رئيس‌جمهوري بود كه شوراهاي عالي را در كشور احيا كرد.
لحظه‌اي از كار و تلاش براي محرومان و مستضعفان غافل نشويم
رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور با بيان اينكه آقاي رئيسي لحظه‌اي از كار و تلاش براي محرومان و مستضعفان غافل نشد، افزود: آن شهيد بزرگوار، رفع فقر مطلق را در دستور كار دولت قرار داد و اجراي طرح‌هايي همچون كالابرگ الكترونيك و ترميم پرداخت‌هاي معيشتي بعد از حذف ارز ترجيحي، در اين راستا بود.
دكتر منظور افزود: ايشان توجه ويژه‌اي به توقيت بنيه دفاعي و نظامي كشور داشت و بودجه اختصاص داده شده به اين موضوع در دولت مردمي سيزدهم، قابل مقايسه با هيچ دولت ديگري نيست.
وي گفت: ميزان تأمين ارز براي نيروهاي مسلح در دوره آقاي رئيسي، نسبت به دولت قبل سه برابر شد و ايشان اعتقاد داشت كه قدرت نظامي و دفاعي كشور، اقتدارآفرين و افتخارساز براي نظام است.
معاون رئيس‌جمهور افزود: ديدگاه آقاي رئيسي اين بود كه اگر كاري را كه به صرفه و صلاح كشور باشد، به خاطر كاهش آرا انجام ندهيم، به منزله كفر است و با همين باور اعتقادي بود كه حذف ارز ترجيحي را كه موضوعي فسادزا بود در نخستين سال فعاليت دولت در دستور كار قرار داد و با موفقيت آن را اجرا كرد و بازار ارز كشور نيز به‌خوبي مديريت شد.
وي افزود: با تدابير و مديريت ايشان بود كه تورم كشور از ۴۷ درصد در سال ۱۴۰۰، اكنون به ۳۷ درصد رسيده و تا پايان سال بايد به دامنه ۲۰ درصد برسد.
تكميل زنجيره‌هاي ارزش، توسعه شركت‌هاي دانش‌بنيان و تقويت حوزه علم و فناوري در دولت شهيد رئيسي
رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور با بيان اينكه آقاي رئيسي اعتقاد زيادي به تكميل زنجيره‌هاي ارزش، توسعه شركت‌هاي دانش‌بنيان و تقويت حوزه علم و فناوري در كشور داشت، افزود: تعداد ماهواره‌هاي پرتاب شده به فضا در دولت شهيد رئيسي، به اندازه تمام دولت‌هاي گذشته است.
دكتر منظور همچنين با بيان اينكه دپيلماسي عزتمندانه شهيد رئيسي، اقتدار بين‌المللي نظام را دوچندان كرد، گفت: در موضوع سياست خارجي نيز، آقاي رئيسي ديپلماسي را به خوبي با ميدان تركيب كرد و همه ديدند كه در موضوع فلسطين و دفاع از مردم مظلوم، چه عملكرد درخشان و پيگيري‌هاي مقتدرانه براي احقاق حقوق مردم مظلوم غزه كردند.
وي با گراميداشت ياد وزير فقيد امور خارجه، شهيد دكتر حسين امير عبداللهيان، گفت: آن شهيد نيز با همان روحيات آقاي رئيسي، علاوه بر وزير امور خارجه ايران، وزير خارجه كودكان مظلوم غزه نيز بود و در تمام محافل و مجامع بين‌المللي، مدافع مظلومان بودند. او بسيار پركار و بسيار پرتلاش بود.
اين گزارش حاكيست: دكتر «رحيم ممبيني»، جانشين رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور، نيز در اين مراسم به بيان خاطراتي از رئيس‌جمهور شهيد در سفرهاي استاني پرداخت.


١٤:٤٢ - سه شنبه ٨ خرداد ١٤٠٣    /    شماره : ٢٨٦١    /    تعداد نمایش : ٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 853151
 بازدید امروز : 242
 کل بازدید : 2261966
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/4688

 

تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان اردبیل بوده و استفاده از  مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.