دوشنبه ١٤ آذر ١٤٠١
اخبار > برگشت اعتبار نداريم/15 ميليارد تومان سهم اعتباري نمايندگان


  چاپ        ارسال به دوست

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي اردبيل:

برگشت اعتبار نداريم/15 ميليارد تومان سهم اعتباري نمايندگان

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اردبيل گفت: در آخرين روزهاي سال مالي 1400 قرار داريم و ريالي از اعتبارات استان اردبيل برگشت نمي‌خورد.
به گزارش حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل، داود شايقي در جلسه شوراي فني در اردبيل اظهار كرد: با اصلاح موافقتنامه‌هاي توزيع بودجه 1400 در ماه‌هاي گذشته سعي كرديم تا منابع نقدي و اسناد خزانه را به صورت صد درصد جذب كنيم كه گزارش كامل از روند جذب و تخصيص اعتبارات سال 1400 در هفته‌ آينده احصا خواهد شد.
وي تصريح كرد: از 2 ماه پيش توزيع اعتبارات سال 1401 در بين فرمانداري‌هاي 12 شهرستان آغاز شده تا 543 ميليارد تومان اعتبار استاني را با ضرايب مشخص و شاخص‌هاي 17گانه توزيع كنيم.
رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اردبيل گفت: فرمانداران بر اساس سياست‌گذاري‌هايي كه در حمايت از شركت‌هاي دانش‌بنيان، اشتغال‌آفرين، تكميل زيرساخت‌هاي شهرك‌هاي صنعتي، حوزه راه، آب و عمران روستايي داشتند، توزيع اعتبارات را آغاز كردند.
شايقي افزود: منابع شهرستان‌ها بر اساس سند آمايش استاني، سند توسعه شهرستان‌ها و همچنين سند توسعه و اشتغال روستايي توزيع مي‌شود كه در افق 1424 و بر مبناي سند آمايش توسعه در ابعاد مختلف مد نظر قرار گرفته است.
وي از فرمانداران خواست تا از ديدگاه‌هاي كارشناسي مديران و معاونان دستگاه‌هاي اجرايي استان استفاده كرده و نسبت به جذب اعتبارات ملي از رديف‌هاي مختلف اقدام لازم را انجام دهند.
شايقي با بيان اينكه 60 درصد مبادله موافقتنامه در قالب بودجه 1401 در استان انجام شده است، خاطرنشان كرد: تا هفته اول مهرماه 40 درصد مابقي مبادله موافقتنامه نيز انجام مي‌شود.
وي در بخش ديگري از سخنان خود اضافه كرد: بدون دخالت توزيع اعتبارات را بر عهده فرمانداري‌ها قرار داديم و مقرر شده با اولويت پروژه‌هاي پيشران و سياست‌گذاري دولت در رسيدن به رشد هشت درصد توزيع منابع را شاهد باشيم.
80 درصد اعتبارات صرف تكميل پروژه‌هاي نيمه‌تمام مي‌شود
رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اردبيل بيان كرد: فرمانداران 80 درصد اعتبارات سال‌جاري را براي تكميل پروژه‌هاي نيمه‌تمام اختصاص دادند و اميدواريم در پايان سال مالي 1401 عملكرد مطلوبي را در تكميل و بهره‌برداري از پروژه‌هاي نيمه‌تمام شاهد باشيم.
شايقي از تشكيل صندوق رفاه و پيشرفت استاني و شهرستاني خبر داد و اظهار كرد: براي تحقق رشد هشت درصدي اقتصاد كشور و استان اردبيل از ظرفيت اين صندوق و سرمايه‌گذاري‌هاي كلان استفاده خواهيم كرد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود تصريح كرد: در سال مالي 1400 براي تكميل چهار بانده راه‌هاي مواصلاتي استان قرار بود 200 ميليارد تومان اعتبار هزينه شود كه عملكرد هزينه‌اي در اين حوزه به 850 ميليارد تومان رسيد تا شاهد بهره‌برداري از 52 كيلومتر بزرگراه باشيم.
شايقي در خصوص زيرساخت‌هاي شهرك‌هاي صنعتي گفت: از منابع ملي در اين حوزه استفاده خواهيم كرد تا به اجراي طرح‌هاي اقتصادي با هدف كاهش نرخ بيكاري كمك كنيم.
وي افزود: بدون دخالت در تصميم‌گيري‌ فرمانداري‌ها سعي ما بر اين است تا از جابجايي اعتبارات جلوگيري كرده و در سرجمع تخصيص اعتبارات نظارت بيشتري را داشته باشيم.
رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اردبيل خاطرنشان كرد: از محل بودجه سال گذشته 15 ميليارد تومان براي هر نماينده مجلس اختصاص يافته بود كه اين منابع صرف پروژه‌هاي متعدد و حمايت از شهرداري‌ها شده و در اين زمينه عملكرد مطلوبي را نيز شاهد هستيم.


٠٩:١٣ - چهارشنبه ٣٠ شهريور ١٤٠١    /    شماره : ٢٤٧٤    /    تعداد نمایش : ١٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 722495
 بازدید امروز : 1040
 کل بازدید : 1825169
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/8125

 

تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان اردبیل بوده و استفاده از  مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.