دوشنبه ١٤ آذر ١٤٠١
اخبار > تشكيل كميته تخصصي آب در قالب كارگروه نظارت


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر نظام فني و اجرایی سازمان مديريت و برنامه‌ريزي اردبيل خبر داد:

تشكيل كميته تخصصي آب در قالب كارگروه نظارت

مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اردبيل گفت: كميته تخصصي آب زير نظر كارگروه نظارت شوراي فني استان اردبيل فعاليت خود را آغاز كرد.
به گزارش حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل، علي اسلامي اظهار كرد: در سال‌جاري 2 دوره آموزشي براي پيمانكاران و 2 دوره براي دستگاه‌هاي اجرايي برگزار كرديم و برگزاري مرتب دوره‌هاي آموزشي را با هدف ارتقاي توانمندي فعالان عرصه فني و عمراني شاهد هستيم.
وي به برگزاري شش جلسه شوراي فني در سال‌جاري اشاره كرد و گفت: تلاش مي‌كنيم تا هفتمين جلسه را در روزهاي آينده برگزار كنيم كه در اين جلسات پيگيري‌ها و نتايج فعاليت‌هاي كارگروه‌هاي چهارگانه پيمان، آموزش، نظارت و مصالح ارائه مي‌شود.
مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اردبيل تصريح كرد: در قالب كارگروه مصالح 2 كميته آسفالت و بتن تحت مديريت راه و شهرسازي و نظام مهندسي پيگيري‌هاي خود را انجام مي‌دهند تا نتايج به دست آمده نيز به عنوان گزارش جامع به شوراي فني ارائه شود.
اسلامي از تشكيل كميته تخصصي آب زير نظر كارگروه نظارت خبر داد و افزود: با توجه به شرايط بحراني در تأمين آب با حضور كارشناسان خبره آب منطقه‌اي، آب و فاضلاب، استانداري و مديريت برنامه‌ريزي اين كميته فعاليت خود را به صورت تخصصي انجام ميِ‌دهد.
وي به نگراني‌ها در تأمين منابع آب شرب شهرهاي مختلف به ويژه اردبيل اشاره كرد و ادامه داد: در جلسات متعدد شوراي فني اين موضوع مورد بررسي قرار گرفته و همچنان تلاش بر اين است تا مشكلات و موانع در اين بخش برطرف شود.
گام‌هاي جدي در تحقق شعار سال
مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اردبيل به شعار سال به عنوان «توليد، دانش‌بنيان و اشتغال‌آفريني» اشاره كرد و گفت: در قالب كارگروه مصالح توليد مصالح دانش‌بنيان با هماهنگي نظام مهندسي و سازمان صنعت، معدن و تجارت هدف‌گذاري شده و سعي بر اين است تا مشكلات و موانع در اين بخش رفع شود.
اسلامي در ادامه سخنان خود اظهار كرد: با نظارت بيشتر در توليد مصالح آن هم با رويكرد دانش‌بنيان سعي بر اين است تا ساخت و سازها با كيفيت مناسب و ايمني بيشتر انجام شده و اقدامات مثبتي را نيز در اين حوزه شاهد باشيم.
وي تصريح كرد: سعي ما بر اين است تا در كارگاه‌هاي توليدي كه نياز به پژوهش در حوزه دانش‌بنيان است، از سوي دانشگاه‌ها و مراكز علمي اين اقدامات در دستور كار قرار گرفته و از ظرفيت دانشجويان و پايان‌نامه‌هاي تحصيلي در قالب ارائه پژوهش و مطالعات دقيق در اين حوزه اقدامات مؤثري را شاهد باشيم.
اسلامي گفت: انتظار مي‌رود در سال مزين به «توليد، دانش‌بنيان و اشتغال‌آفريني» در توليد مصالح ساختماني با رويكرد دانش‌بنيان گام‌هاي جدي و اساسي برداشته شده و حركت‌هاي مؤثري را شاهد باشيم.
وي افزود: كارگروه‌هاي نظارت نيز سعي مي‌كنند تا پروژه‌هاي متعدد استان را با اولويت پروژه‌هاي مصوب سفر رئيس جمهور مورد رصد و پيگيري قرار دهند تا در اين زمينه گزارشي به شوراي فني استان ارائه شود.

تهيه نقشه پهنه‌بندي ژئوتكنيك در شهر اردبيل

مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اردبيل به حادثه متروپل آبادان اشاره كرد و ادامه داد: براي جلوگيري از ساخت و سازهاي ناايمن، راه و شهرسازي و نظام مهندسي نسبت به تهيه گزارش و آمار ساختمان‌هاي ناايمن موظف شدند تا برنامه‌ريزي درستي را انجام داده و گزارشي را به شوراي فني ارائه كنند.
اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان كرد: بايد به ساخت و ساز ايمن، استاندارد و مقاوم توجهي جدي داشته باشيم تا در كنار رعايت مقررات استحكام بنا، هشدارهاي لازم در تخريب و بازسازي فضاهاي ناايمن نيز ارائه شود.
وي اضافه كرد: نظام مهندسي مؤظف شده تا به گزارش مهندسان در كيفيت پايين و استفاده از مصالح بي‌كيفيت توجهي جدي كرده و با مقصران برخورد داشته باشد.
اسلامي بيان كرد: بايد ساختمان‌ها شناسنامه فني و اجرايي درستي را داشته باشند و در اين زمينه پيشنهاد شده تا نقشه پهنه‌بندي ژئوتكنيك در شهر اردبيل تهيه شده و بر اساس آن ساخت و سازها در مناطق مختلف در دستور كار قرار گيرد.
وي ادامه داد: دستگاه‌هاي متولي موظف شدند تا بر اساس نقشه پهنه‌بندي و ارائه گزارش آزمايشگاه مكانيك خاك نسبت به طراحي واحدهاي ساختماني اقدام كرده و به موضوع خاك و پي در ساخت و سازها و درجه كيفي آنها دقت كرده و بعد ستون تيرها را نيز به صورت كيفي مد نظر قرار دهند.


٠٩:٤٩ - پنج شنبه ١٠ شهريور ١٤٠١    /    شماره : ٢٤٦٥    /    تعداد نمایش : ١٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 722550
 بازدید امروز : 1180
 کل بازدید : 1825309
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/4844

 

تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان اردبیل بوده و استفاده از  مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.