سه شنبه ١٦ خرداد ١٤٠٢
اخبار > سازمان برنامه و بودجه با دقت و ظرافت تخصیص منابع کرده است


  چاپ        ارسال به دوست

معاون رئيس جمهور:

سازمان برنامه و بودجه با دقت و ظرافت تخصیص منابع کرده است

معاون امور اجرایی رئیس جمهور گفت: سازمان برنامه و بودجه با دقت و ظرافت سعی کرده تا برای پروژه های مصوب سفر رئیس جمهور گام به گام تزریق منابع اعتباری را انجام دهد.
به گزارش حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل، سیدصولت مرتضوی در جلسه بررسي مصوبات سفر رئيس جمهور به استان اردبيل اظهار كرد: در کنار همه دستگاه های اجرایی سازمان برنامه و بودجه در سطح کلان و مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل با اولویت پرداخت اعتبارات را برای پروژه های مصوب انجام داده تا معدل کار اجرایی را در این استان در سطح قابل قبول مشاهده کنیم.
وی با اشاره به اینکه 2 هزار ميليارد تومان منابع سفر رئيس جمهور به اردبيل محقق شده است، خاطرنشان کرد: در كمتر از 10 ماه بيش از 2 هزار ميليارد تومان از منابع مصوب سفر رئيس جمهور به استان اردبيل تأمين شده است.
مرتضوي افزود: تلاش ما بر اين است تا مصوبات و تعهدات سفر را مرحله به مرحله به پيش ببريم تا با تأمين منابع مورد نياز طرح‌هاي عمراني و زيربنايي استان با اولويت به سرانجام برسد.
وي تصريح كرد: تلاش ما بر اين است تا با تحقق وعده‌هاي داده شده در سفر رئيس جمهور توفيق خدمت بيشتري را براي مردم استان در سفرهاي بعدي رئيس جمهور فراهم آوريم چرا كه اگر از فرصت‌ها استفاده نكنيم، امكان جبران فرصت‌هاي گذران وجود ندارد.
معاون اجرايي رئيس جمهور از مديران دستگاه‌هاي اجرايي خواست تا به جاي فرصت‌سوزي، فرصت‌سازي را در فرآيند خدمت‌رساني به مردم مورد توجه قرار دهند چرا كه هيچ عبادت مستحبي امروز بالاتر از خدمت به مردم نيست.
مرتضوي گفت: ما بايد به آحاد مردم با هر گرايش، سليقه و تفكري خدمت كنيم و سعي ما بر اين باشد تا مشكلات عيال‌الله رفع شده و جامعه ايراني در كمال آرامش و اعتماد كامل در اين كشور زندگي راحتي را تجربه كنند.
وي افزود: در كنار تأمين امنيت و آرامش، ايجاد اشتغال، تأمين مسكن و آموزش وظيفه دولتمردان است و بدون اينكه غصه سپري شدن ايام خدمت را بخوريم، بهتر است از كمترين فرصت‌ها براي بهترين شرايط زندگي مردم بهره كامل را ببريم.
معاون اجرايي رئيس جمهور معدل كار در استان اردبيل را قابل قبول توصيف كرد و ادامه داد: در كنار تلاش استاندار اردبيل و مديران دستگاه‌هاي اجرايي از تخصيص اعتبارات به همت سازمان برنامه و بودجه قدرداني مي‌كنيم و بر اين باوريم ادامه اين روند مي‌تواند به تحقق همه وعده‌هاي داده شده از سوي دولت كمك كند.
مرتضوی در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان كرد: از 87 طرح مصوب سفر رئيس جمهور با تأمين هفت هزار و 124 ميليارد تومان اعتبار عمراني، تاكنون 2 هزار ميليارد تومان منابع جذب شده و ادامه روند جذب اعتبارات و تخصيص منابع را شاهد خواهيم بود.
وی اضافه كرد: قرار است از محل فروش اموال و ماده 56 نيز مابقي منابع مورد نياز براي طرح‌ها و برنامه‌هاي اولويت‌دار استان تأمين شود تا ما با عمل به تعهدات بتوانيم تحرك اقتصادي و اشتغالزايي را به نظاره بنشينيم.
معاون اجرايي رئيس جمهور بيان كرد: نبايد از همراهي بخش خصوصي در ايجاد تحول اقتصادي گريزان باشيم بلكه با ميل و رغبت و انگيزه بيشتر بايد حمايت‌هاي لازم انجام شود.
مرتضوي ضرورت صدور مجوز براي احداث دانشگاه صنعتي اردبيل را با همكاري بخش خصوصي يادآور شد و اظهار كرد: نبايد در صدور اين مجوز تأخير و تعلل به وجود آيد بلكه بهتر است هر چه سريعتر با در نظر گرفتن امكانات و زيرساخت‌هاي مورد نياز مجوز لازم صادر و تلاش براي راه‌اندازي دانشگاه صنعتي را در استان شاهد و ناظر باشيم.
معاون اجرايي رئيس جمهور تصريح كرد: اگر مديران دستگاه‌هاي اجرايي پيگيري‌هاي لازم را در به نتيجه رسيدن تعهدات انجام ندهند، امكان به ثمر نشستن طرح‌ها و پروژه‌ها وجود ندارد و بهتر است بدون تعلل و تأخير پيگيري مصوبات انجام شده و تخصيص اعتبارات و منابع را به صورت كامل شاهد باشيم.

مديران به جاي فرصت‌سوزي، فرصت‌سازي كنند


 معاون اجرايي رئيس جمهور گفت: مديران دستگاه‌هاي اجرايي به جاي فرصت‌سوزي، شايسته است فرصت‌سازي را در اولويت برنامه‌ريزي‌ها و هدف‌گذاري‌ها قرار دهند.
 مرتضوي اظهار كرد: ما بايد مرحله به مرحله مصوبات را عملياتي كرده و در حد وسع و توان منابع مورد نياز را براي اجراي پروژه‌هاي عمراني و زيربنايي اختصاص دهيم.
 وي تصريح كرد: هر چند متناسب با خواسته مردم طرح‌ها به دليل محدوديت منابع پيشرفت قابل توجهي ندارد اما سعي ما بر اين است تا با اولويت پروژه‌هاي نيمه‌تمام و زيربنايي در استان‌ها، تأمين منابع را انجام دهيم تا مردم شيريني تكميل و بهره‌برداري اين پروژه‌ها را بچشند.
 معاون اجرايي رئيس جمهور گفت: در اين مقطع توفيق خدمت نصيب ما شده و بايد فرصت گذر عمر را بدانيم و به جاي فرصت‌سوزي، فرصت‌سازي را به عنوان يك امر مهم مورد توجه قرار دهيم.
 مرتضوي ضرورت خدمت‌رساني به مردم را يادآور شد و افزود: بايد مشكلات و گرفتاري‌هاي عياالله را برطرف كنيم چرا كه جامعه ايراني،‌ جامعه ممتاز و گران‌سنگي بوده كه لايق خدمت و شايسته تلاش شبانه‌روزي در مسير رفاه كامل هستند.
 وي در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان كرد: با توجه به گذران فرصت خدمت به جاي ضايع كردن وقت و فرصت، شايسته است در حد توان و وسع كارها و طرح‌ها را به پيش ببريم.
 معاون اجرایی رئیس جمهور معدل كار در استان اردبيل را در حد عالي توصيف كرد و ادامه داد: ما قدردان پيگيري‌هاي استاندار اردبيل، مديران استاني و تخصيص مناسب سازمان برنامه و بودجه هستيم كه با ظرافت خاص كار را در اين حوزه پيگيري كردند.
 مرتضوي مجموع مصوبات سفر اول رئيس جمهور به استان را 87 طرح اعلام كرد و گفت: هفت هزار و 124 ميليارد تومان مصوبات سفر در بخش عمراني بوده كه بخشي از آنها از محل ماده 56 و بخشي نيز از محل فروش اموال تأمين و تخصيص يافته است.
 وی اضافه كرد: در 10 ماه گذشته بيش از 2 هزار ميليارد تومان از اين منابع به استان اختصاص يافته و ما تعهدات خود را در سال‌جاري و سال آينده در تحقق همه مصوبات سفر انجام خواهيم داد.
 معاون اجرایی رئیس جمهور بيان كرد: اقتصاد محدود دولتي نمي‌تواند تأمين‌كننده بخش عظيمي از نيازها و مطالبات مردم باشد كه به همين لحاظ بايد از ظرفيت بخش خصوصي استفاده كرده و توان آنها را در مسير توسعه استان اردبيل به كار گرفت.
 مرتضوي ضرورت تكميل راه‌ آهن اردبيل – ميانه را با تأمين منابع مورد نياز در سال‌جاري يادآور شد و اظهار كرد: جلسه‌اي را هفته آينده با حضور مسئولان كشوري براي حل موانع پيش رو در تخصيص تهاتر نفت و ماده 56 برگزار خواهيم كرد تا همه تعهدات در اين حوزه به نفع استان اردبيل اجرايي و عملياتي شود.
 وي در ادامه سخنان خود تصريح كرد: با توجه به شرايط اقليمي استان اردبيل و محدوديت فصل كاري، سعي بر اين است تا در چند ماه پيش رو اين منابع تخصيص يابد تا هر چه سريعتر پروژه‌هاي عمراني در اين استان به سرانجام مناسبي برسد.
مرتضوي ضرورت پيگيري مسئولان را در به انجام رسيدن مصوبات و تعهدات سفر يادآور شد و گفت: از منابع عمومي يك‌هزار و 95 ميليارد تومان منابع پرداخت شده و سعي بر اين است تا ادامه اين پرداختي‌ها را شاهد باشيم.
 وي افزود: بدون تعارف بايد مديران و مسئولان استان پيگيري‌هاي لازم را در تحقق مصوبات سفر در ابعاد مختلف انجام دهند تا سازمان برنامه و بودجه و ساير وزارتخانه‌ها تعهدات خود را عملياتي كنند.
 معاون اجرايي رئيس جمهور با انتقاد از عدم صدور مجوز راه‌اندازي دانشگاه صنعتي اردبيل خاطرنشان كرد: وزارت علوم به جاي اعلام شروط خاص در صدور مجوز بهتر است با هدف حمايت از سرمايه‌گذاران بخش خصوصي نسبت به راه‌اندازي اين دانشگاه مجوز ماده 32 را صادر كرده و فرآيند جذب اساتيد علمي را در اين دانشگاه فراهم كند.


استان‌هاي كشور به كارگاه عمراني تبديل شده است


 معاون اجرايي رئيس جمهور با اشاره به اینکه اكثر استان‌هاي كشور در دولت سيزدهم تبديل به كارگاه عمراني، پيشرفت و توسعه شده و از اين حركت‌ها حمايت مي‌كنيم، خاطرنشان کرد: نظارت ميداني بر پروژه‌هاي مصوب سفر رئيس جمهور از طريق سفر به استان‌ها انجام مي‌شود و در كنار آن از طريق سامانه پايش نيز بررسي‌ طرح‌ها و پروژه‌هاي مصوب سفر رئيس جمهور به انجام مي‌رسد.
 وي تصريح كرد: تلاش ما بر اين است تا با بازديدهاي ميداني و مشاهده پروژه‌ها از نزديك رفع دغدغه‌هاي مالي و اجرايي را انجام دهيم تا در يك زمانبندي مشخص اين پروژه‌ها به سرانجام برسد.
 معاون اجرايي رئيس جمهور گفت: بر اساس اسناد بالادستي و ظرفيت‌ها و استعدادهايي كه در استان‌ها وجود دارد، عملياتي شدن طرح‌ها و پروژه‌ها پيگيري مي‌شود و تاكيد رئيس جمهور بر اين است تا با يك كار مناسب و كارشناسي با سرعت مطلوب شاهد اجرا و به سرانجام رسيدن اين طرح‌ها باشيم.
 مرتضوي افزود: استان اردبيل از مزيت‌هاي متعددي برخوردار است كه اقليم مناسب، بستر مناسب براي گردشگري، دارا بودن آثار فاخر باستاني، مرز آرام،‌ مديران و منابع انساني شايسته از برجستگي‌هاي اين استان است كه اردبيل را تبديل به يك استان ممتاز كرده است.
 وي در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان كرد: در سفر رئيس جمهور 87 مصوبه در استان انجام شد و ما بر اساس تعهداتي كه داشتيم در سال گذشته بالغ بر يك‌هزار و 100 ميليارد تومان منابع نقد به استان در چهار تا پنج مرحله تزريق كرديم و در كنار آن سعي بر اين بوده تا ابلاغ اعتبارات با دقت و زمانبندي خاص انجام شود.
 مرتضوي اضافه كرد: ما به آنچه متعهد شده‌ايم، پايبند بوده و سعي ما بر اين است تا بر اساس مصوبات سفر پرداخت منابع را انجام دهيم تا كارها با مطلوبيت به پيش برود.
 وي بيان كرد: در اين استان در مرحله اول اجراي پروژه‌هاي زيرساختي به ويژه در حوزه بزرگراهي، ارتباطات ريلي و هوايي در دستور كار قرار گرفته كه تصميمات مناسبي نيز در اين حوزه‌ها انجام شده است.
 مرتضوي در ادامه سخنان خود اظهار كرد: با تجهيز فرودگاه اردبيل به امكانات مناسب،‌ اين فرودگاه در سطح بين‌المللي امكان داير كردن پروازهاي داخلي و خارجي را دارد و سيستم ناوبري و توسعه باند اين فرودگاه در سال گذشته انجام شده است.
 وي مشكل فرودگاه اردبيل را كمبود پرواز اعلام كرد و گفت: تلاش بر اين است تا اين مشكل نيز به نحوه مناسب برطرف شود.
 مرتضوي از افزوده شدن 52 كيلومتر بزرگراه به مجموع بزرگراه‌هاي استان اردبيل خبر داد و تصريح كرد: 280 كيلومتر بزرگراه نيز در 2، سه سال آينده با تأمين اعتبار مناسب آماده بهره‌برداري خواهد شد.
 وي پيشرفت راه آهن اردبيل را مطلوب اعلام كرد و افزود: در بازديدي كه از مناطق مختلف استان داشتيم، به اين نتيجه رسيديم كه استان‌هاي كشور تبديل به كارگاه عمراني شده است.
 مرتضوي علل و عوامل اين تحرك عمراني را وجود مديران خدمتگزار در حوزه‌هاي مختلف اعلام كرد و ادامه داد: استان اردبيل با داشتن يك برنامه عملياتي و منسجم سعي دارد تا به سرعت افق توسعه را در مسير پيشرفت قرار گيرد.
 وي تزريق منابع و همراهي پيمانكاران دلسوز و عاشق خدمت‌رساني را از ديگر مزيت‌ها برشمرد و خاطرنشان كرد: ما قول مي‌دهيم هر آنچه در توان داريم در طبق اخلاص گذاشته و با رويكرد جهادي بتوانيم كارها را يكي پس از ديگري به سرانجام برسانيم.
 مرتضوي در بخش ديگري از سخنان خود اضافه كرد: در كشور با وحدت، همدلي و روحيه جهادي مي‌توان كارهاي بزرگ و عظيمي را انجام داد كه قطعا تداوم اين اقدامات مسير توسعه و پيشرفت مناطق مختلف كشور به ويژه استان اردبيل را مهيا خواهد كرد.
 معاون اجرايي رئيس جمهور بيان كرد: انسجام حاكم در استان جاي قدرداني دارد و حضور مديران دلسوز، انقلابي و پاي كار فرصت فضاي عمران و آباداني بيشتر را مهيا كرده و سعي ما بر اين است تا به تناسب رويكرد دولت و تخصيص منابع بخشي از مطالبات پيمانكاران را نيز پرداخت كنيم


١١:٠٣ - پنج شنبه ٦ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ٢٤٤٣    /    تعداد نمایش : ١٧٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 768237
 بازدید امروز : 250
 کل بازدید : 1936650
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0/5625

 

تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان اردبیل بوده و استفاده از  مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.