يکشنبه ٠٧ خرداد ١٤٠٢
اخبار > سال گذشته از محل اعتبارات هزینه ای تمامی مطالبات و بدهی کارکنان پرداخت شده است


  چاپ        ارسال به دوست

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي اردبيل:

سال گذشته از محل اعتبارات هزینه ای تمامی مطالبات و بدهی کارکنان پرداخت شده است

به گزارش حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل، داود شايقي، اظهار كرد: سال گذشته از محل اعتبارات هزينه‌اي موفق شديم تمامي مطالبات و بدهي كاركنان را پرداخت كرده و 110 ميليارد تومان كسري را نيز به نحوي جبران كنيم.
وي از پرداخت 13 ميليارد تومان مانده مرخصي بازنشستگان در سال‌ گذشته خبر داد و تصريح كرد:  امیدوارم به زودی پاداش پايان خدمت بازنشستگان استان اردبيل  نیز پرداخت گردد.
رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اردبيل تاكيد دولت سيزدهم را بر رعايت انضباط مالي يادآور شد و گفت: دولت در صدد كاهش هزينه‌هاي جاري و افزايش كارآمدي در اين حوزه است كه در همين راستا 10 درصد حقوق كاركنان افزايش يافته و 27 درصد هزينه ساير بخش‌ها نيز كاهش يافته است.
شايقي از ابلاغ بخشنامه فروش املاك مازاد دستگاه‌ها خبر داد و افزود: به زودي اين بخشنامه به دستگاه‌هاي اجرايي ابلاغ خواهد شد تا شاهد اجراي آن در مراحل مختلف باشيم.
وي به آخرين وضعيت اعتبارات سال گذشته اشاره كرد و ادامه داد:‌ سال گذشته يك‌هزار و 100 ميليارد تومان اعتبارات عمراني استان بود كه 800 ميليارد تومان آن به صورت اسناد و 300 ميليارد تومان نيز به صورت نقد در اختيار دستگاه‌ها قرار گرفته و يا در مرحله پرداخت است.
شايقي در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان كرد: 90 درصد اعتبارات نقدي جذب شده و تنها 300 ميليارد تومان از اعتبارات اسناد خزانه باقي مانده كه سعي مي‌كنيم تا آخر شهريورماه شاهد جذب آن باشيم.
وي اضافه كرد: 2 هزار و 700 ميليارد تومان از رديف‌هاي ملي در بخش‌هاي مختلف جذب استان شده و در كنار آن يك‌هزار ميليارد تومان نيز از محل سفر رئيس جمهور به استان اردبيل اختصاص يافته كه عمدتا نقدي است.
شايقي به تعريف پروژه‌هاي پيشران در استان اشاره كرد و گفت: اين پروژه‌ها شامل چهار بانده كردن راه‌ها، تكميل راه آهن اردبيل، سدها و آبرساني است كه اقدامات مؤثري را در اين حوزه شاهد هستيم.
وي از اخذ مجوز ماده 23 براي 137 كيلومتر محور سربند به مشگين‌شهر و 79 كيلومتر محور گرمي به بيله‌سوار خبر داد و افزود: براي سد شهيد پستي خلخال و توسعه بيمارستان وليعصر مشگين‌شهر نيز رديف ملي در نظر گرفته شده است.
شايقي از اختصاص 800 ميليارد تومان اعتبار براي تكميل راه‌ آهن اردبيل در سال 1400 خبر داد و اظهار كرد: براي چهار خطه كردن راه‌هاي استان نيز 750 ميليارد تومان منابع تزريق شده است.
وي تكميل سدها و پاياب سد خداآفرين با همكاري جهاد كشاورزي و آب منطقه‌اي را يادآور شد و تصريح كرد: براي توسعه زيرساخت‌ها نظير شهرك‌هاي گلخانه‌اي و شهرك‌هاي صنعتي نيز منابع خوبي پيش‌بيني شده است.
شايقي در ادامه سخنان خود گفت: براي طرح‌هاي آبرساني روستايي و عشايري و ديگر طرح‌هاي توسعه استان در مجموع سه هزار و 800 ميليارد تومان اعتبارات عمرانی اختصاص داده شده که  تا آخر شهريور شاهد جذب آن خواهيم بود.
وي افزود:‌ در سفر رئيس جمهور به استان‌ها 18 هزار ميليارد تومان منابع اختصاص يافته كه به غير از سيستان و بلوچستان و خوزستان،‌ مابقي منابع اختصاص يافته به اين استان‌ها اسناد خزانه بوده در حالي كه براي استان اردبيل 2 برابر ساير استان‌ها اعتبارات نقدي اختصاص داده  شده است.
شايقي خاطرنشان كرد: در سال 1401 نيز توزيع اعتبارات از هفته جاري آغاز مي‌شود تا در شهرستان‌هاي مختلف نيز با برگزاري جلسه كميته برنامه‌ريزي و توسعه، توزيع منابع را براي طرح‌هاي اولويت‌دار، پيشران، دانش‌بنيان، اشتغال‌آفرين و با پيشرفت 70 درصد را شاهد باشيم.
وي ضرورت توزيع اعتبارات را بر اساس سند آمايش استان، سند توسعه شهرستان و سند توسعه اشتغال روستايي يادآور شد و اضافه كرد: انتظار مي‌رود فرمانداران از خرد كردن اعتبارات پرهيز كنند و در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي و پروژه‌هايي كه منجر به رشد هشت درصدي اقتصاد كشور كمك كند، اين منابع را توزيع و در اختيار دستگاه‌ها قرار دهند.
شايقي بيان كرد: 85 درصد اعتبارات در كشور به صورت متمركز در اختيار وزارتخانه‌ها و تنها 15 درصد توزيع استاني مي‌شود كه مديران دستگاه‌هاي اجرايي نيز بايد در جذب اعتبارات ملي از رديف‌هاي مختلف تلاش مؤثري را انجام دهند.
رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اردبيل از تهيه و چاپ كتابچه‌ تبصره‌ها و پيوست‌هاي بودجه‌اي 1401 خبر داد و گفت: سال گذشته 361 ميليارد تومان توزيع اعتبار استاني را شاهد بوديم كه امسال اين رقم به 543 ميليارد تومان افزايش يافته و قرار است با اولويت پروژه‌هاي اساسي و زيربنايي توزيع و هزينه‌كرد آن را شاهد باشيم.


١٠:٣٤ - سه شنبه ٢١ تير ١٤٠١    /    شماره : ٢٤٣٦    /    تعداد نمایش : ١٧٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 767058
 بازدید امروز : 34
 کل بازدید : 1933079
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/4844

 

تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان اردبیل بوده و استفاده از  مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.