جمعه ١٢ آذر ١٤٠٠
اخبار > پروژه‌هاي پيشران توسعه اردبيل مشخص مي‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبيل:

پروژه‌هاي پيشران توسعه اردبيل مشخص مي‌شود

استاندار اردبيل گفت: با همكاري مديران دستگاه‌هاي اجرايي،‌ فرمانداران و سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اردبيل پروژه‌هاي پيشران توسعه استان احصا و شناسايي مي‌شوند.
به گزارش حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل، سيدحامد عاملي در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار كرد: در مدت يك هفته انتظار مي‌رود مديران دستگاه‌هاي اجرايي با محوريت سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان پروژه‌هاي پيشران توسعه استان را شناسايي و احصا كرده تا بر اساس سند آمايش توسعه شهرستان‌ها و اشتغال روستاها هدف‌گذاري در اين حوزه مشخص شود.

وي با قدرداني از تلاش سازمان مديريت و برنامه‌ريزي در تهيه و تدوين سند آمايش استان همچنين سند توسعه شهرستان‌ها و اشتغال روستاها تصريح كرد: بنا به موقعيت هر شهرستان بايد در قالب يك پوشه مشخص طرح‌ها و پروژه‌هاي پيشران دولتي و بخش خصوصي احصا شده تا ما با اولويت اين طرح‌ها بتوانيم در تأمين منابع مالي آنها در سال‌هاي پيش رو اقدامات و پيگيري‌ها را انجام دهيم.
استاندار اردبيل گفت: دولت جديد تلاش مي‌كند تا در پاسخ به مطالبات مردم طرح‌ها و پروژه‌هاي بر زمين مانده را ساماندهی کند تا بر اساس سياست‌گذاري بخش عظيمي از پروژه‌هاي نيمه‌تمام به سرانجام برسد.
عاملي افزود:انتظار می رود مديران دستگاه‌هاي اجرايي نيز در يك هفته پيش رو  پروژه‌هاي پيشران توسعه‌اي خود را كه در توليد ثروت و همچنين بهبود معيشت مردم اثرگذار خواهد بود، احصا و در قالب پوشه‌اي از طرف سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان آماده نموده تا در جلسه  بعدی ارائه شود.
وي ضرورت حمايت از پروژه‌هاي سرمايه‌گذاري بخش خصوصي و توليدي را به عنوان يك اصل اساسي يادآور شد و خاطر نشان كرد: پروژه‌هاي زيربنايي نبايد مورد غفلت قرار گيرد كه نمونه آن تسهيل بزرگراه شمال به جنوب،‌ راه آهن، ايجاد شهرك‌هاي صنعتي، گلخانه‌اي و همچنين دامپروري است كه مي‌تواند ظرفيت‌هاي كشاورزي، صنايع تبديلي و گردشگري استان اردبيل را به خوبي عيان سازد.
رئيس شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان در بخش ديگري از سخنان خود اضافه كرد: تا آخر هفته با جمع‌بندي پروژه‌ها در كنار پروژه‌هاي اولويت‌دار حوزه‌هاي فرهنگي، سلامت‌محور و همچنين اجتماعي بهتر است جمع‌بندي كلي در مورد پروژه‌ها و طرح‌هاي پيشران توسعه استان از طريق سازمان  مديريت و برنامه ریزی استان جمع‌بندي و در جلسه پيش روي  شورای برنامه‌ريزي و توسعه استان ارائه شود.
عاملي همچنين از فرمانداران خواست تا بر اساس ظرفيت شهرستان‌هاي خود و موقعيت بخش‌ها و حتي مناطق روستايي طرح‌ها و پروژه‌هاي پيشران توسعه و تحول شهرستان‌ها را تهيه و تدوين كرده تا در قالب يك پوشه مشخص از طريق سازمان مديريت و برنامه‌ريزي ارائه و منابع مورد نياز براي تكميل اين طرح‌ها در سال‌هاي آينده در نظر گرفته شود.
وي بيان كرد: با تلفيقي از اين سري فعالیت ها است كه به صورت كارشناسي و تخصصي طرح‌ها و پروژه‌هاي پيشران استاني و شهرستاني و دستگاه‌هاي اجرايي مشخص خواهد شد، ما در هفته آينده جلسه‌اي را برگزار مي‌كنيم تا اين جمع‌بندي را براي سفر پيش روي رئيس جمهور آماده كرده و از ظرفيت بودجه سال آينده و همچنين تهيه و تدوين برنامه هفتم توسعه در تكميل و به سرانجام رساندن اين طرح‌ها در چهار سال آينده استفاده كنيم.
استاندار اردبيل ادامه داد: تمام تلاش ما بر اين است تا مردم احساس خدمت شايسته و بي‌منت را در اين دوره از فعاليت‌ها و برنامه‌ريزي‌ها احساس كرده و حركت‌هاي تحولي را شتاب بيشتري ببخشيم.


١٠:٤١ - دوشنبه ١٩ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٢١٩٩    /    تعداد نمایش : ٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 563142
 بازدید امروز : 158
 کل بازدید : 1458347
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/4531

 

تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان اردبیل بوده و استفاده از  مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.