دوشنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٨
اخبار > توزیع 600 میلیارد تومان اعتبار در سال جاری/کمک جبرانی کارکنان پرداخت می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

معاون برنامه و بودجه استان اردبیل خبر داد:

توزیع 600 میلیارد تومان اعتبار در سال جاری/کمک جبرانی کارکنان پرداخت می‌شود

 

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در طول سالجاری 600 میلیارد تومان توزیع اعتبارات در بین دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل انجام شده است.

به گزارش حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل، محمد حسینقلی زاده در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: از این میزان اعتبار توزیع شده تا 50 درصد در 9 ماهه امسال به دستگاه‌های اجرایی تخصیص پیدا کرده تا فعالیت‌های خود را با قوت و قدرت ادامه دهند.

وی از واگذاری 30 پروژه نیمه تمام استان به بخش خصوصی در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: ما براساس ماده 27 و 78 قانون بودجه در واگذاری پروژه‌های نیمه تمام دستگاه‌های اجرایی به بخش خصوصی فعالیت‌های خوبی را شاهد بودیم به طوری که در این 9 ماه تمامی 30 پروژه قابل واگذاری به بخش خصوصی در این استان به انجام رسیده است.

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل یادآور شد: ما حتی بیشتر از این آمادگی واگذاری پروژه‌های نیمه تمام را به بخش خصوصی داریم و برای سال آینده نیز برنامه‌ریزی‌هایی را انجام دادیم تا پروژه‌های نیمه تمام را در دستگاه‌های مختلف اجرایی شناسایی و زمینه واگذاری آنها را به بخش غیردولتی فراهم کنیم.

تهیه سند اشتغال 129 روستا در اردبیل

حسینقلی زاده ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی‌های ملی و برای روستاهای بالای 40 خانوار طرح توسعه اقتصادی و اشتغالزایی در حال تدوین است که ما برای اولین بار در سال گذشته این کار را انجام دادیم به گونه‌ای که برای 129 روستا سند توسعه اقتصادی و اشتغالزایی تهیه شد.

وی گفت: در سالجاری نیز برای 129 روستای دیگر استان تعهد تدوین برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی داریم که مراحل اجرایی آنها در حال ثمربخشی است.

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل بیان کرد: ما در مناطق روستایی این برنامه‌ریزی‌ها را براساس توان و ظرفیت هر روستا با محوریت صادرات و بهره‌گیری از مشاوره‌های تخصصی انجام می‌دهیم و تمام تلاش ما بر این است تا در قالب این برنامه از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری کنیم تا در خود این مناطق زمینه اشتغال و خوداتکایی روستائیان فراهم آید.

پرداخت 57 میلیارد ريال کمک جبرانی کارکنان دولت

حسینقلی زاده تصریح کرد: ما امسال موفق شدیم علاوه بر پرداخت حقوق در 9 ماهه امسال پاداش پایان خدمت بازنشستگان را نیز که مربوط به سال گذشته بود به شکل کامل پرداخت کنیم.

وی رقم پرداختی پاداش پایان خدمت بازنشستگان را 54 میلیارد ريال اعلام کرد و افزود: در هفته جاری کمک جبرانی کارکنان دولت به مبلغ 200 هزار تومان برای هر یک از کارکنانی که زیر 3 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند پرداخت خواهد شد که رقم پرداختی برای کارکنان 26 دستگاه اجرایی 57 میلیارد ريال خواهد بود.

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل در مورد جذب اعتبارات ملی نیز اظهار کرد: به استثنای راه آهن ما 100 میلیارد تومان جذب اعتبارات ملی را شاهد بودیم که این رقم جدای از اعتبارات استانی بوده که توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی جذب شده است.

بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد پروسه زمان‌بر خواهد بود

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد هر چند اقدامی مناسب محسوب می‌شود اما پروسه‌ای زمان‌بر و دارای ایرادات و اشکالات متعدد است که با اصلاح آن می‌توان جهت‌گیری درستی را در این زمینه انجام داد.

حسینقلی زاده اظهار کرد: در قانون بودجه 98 که لایحه آن به زودی تقدیم مجلس می‌شود جهت‌گیری‌ها و سیاست‌های بودجه‌ای مشخص شده که براساس اعلام مسئولان کشوری همگرایی و هماهنگی در ارائه کالا و خدمات عمومی، توجه به انضباط مالی، اصلاح نظام اداری، افزایش کارآیی و منطقی کردن اندازه دولت و همچنین توانمندسازی شرکت‌ها و افزایش بهره‌وری آنها و پرهیز از وابستگی به نفت مورد تاکید و توجه قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی همچنان مطالبه به حق از مسئولان اعلام شده تا به شکل درست و منطقی این پروژه‌ها را فعال کرده تکمیل و به راه‌اندازی آن کمک کنند.

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با بیان اینکه 2 هزار و 700 پروژه نیمه تمام استانی شناسایی شده است، افزود: ما در استان اردبیل برای تکمیل این پروژه‌های نیمه تمام به 5 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

وی یکی از محورهای اساسی بودجه 98 را توجه جدی به تولید، اشتغال و کنترل تورم در حمایت از اقشار کم‌درآمد و تامین کالاهای اساسی مردم اعلام کرد.

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل‌ در مورد اوراق و آخرین مهلت ارائه آن نیز تصریح کرد: سررسید اوراق 24 دی ماه است که 15 روز قبل از سررسید اسناد باید دستگاه‌های اجرایی اسناد را تحویل خزانه معین داده و منابع آن را که 60 میلیارد تومان است جذب کنند.

حسینقلی زاده گفت: ما در جذب 100 درصدی این اوراق با همکاری و کمک دستگاه‌های اجرایی هیچ مشکلی نداریم.

پروژه‌های 98 براساس سند آمایش تعریف می‌شود

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل در مورد مطالعات سند آمایش استان بیان کرد: در آخرین جلسه کارگروه آمایش استان که با حضور استاندار  محترم اردبیل برگزار شد آمار و اطلاعات دقیق آمایش ارائه شده و مقرر شد در تکمیل آن همه دستگاه‌های اجرایی اطلاعات مورد نظر را در اختیار مجری و مشاور طرح آمایش قرار دهند.

حسینقلی زاده ادامه داد: ما به دقت راهبردها و سیاست‌های این حوزه را تعریف کرده و براساس تصویب شورای برنامه‌ریزی استان تهیه سند آمایش را که از سال‌های پیش شروع شده به جد دنبال می‌کنیم و امیدواریم تا پایان امسال این سند به شکل کامل تهیه و برای اجرا به دسنگاه‌های مختلف ابلاغ شود.

وی اظهار کرد: تصمیم بر این است تا پروژه‌های سال 98 ، در حوزه اجرا در شهرستان‌های استان براساس سند آمایش تهیه و تدوین شود تا برای اجرا به فرمانداری‌ها ابلاغ شود.

معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل در مورد شهرستان‌هایی که با بیشترین آمار پروژه‌های نیمه تمام روبرو هستند، خاطرنشان کرد: اردبیل بیشترین پروژه نیمه تمام را دارد و در مرکز استان سعی بر این است تا اکثر پروژه‌های نیمه تمام به بخش خصوصی واگذار شده تا مراحل اجرایی و تکمیل آنها انجام شود.

 


١١:١٤ - شنبه ٨ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٩٣٤    /    تعداد نمایش : ١١٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 265336
 بازدید امروز : 602
 کل بازدید : 781662
 بازدیدکنندگان آنلاين : 15
 زمان بازدید : 0/3438


تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل بوده و استفاده از مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.